Εκδήλωση / ανοιχτή συζήτηση με θέμα "Κατανοώντας την εφηβεία". - Φεβρουάριος 2024

drasikoekipe drasikocekipe2

Την Τετάρτη 14 Φεβρουαρίου 2024 πραγματοποιήθηκε με επιτυχία στο σχολείο μας εκδήλωση / ανοιχτή συζήτηση με θέμα "Κατανοώντας την εφηβεία".

Οι εισηγητές, κ. Κων/νος Κώτσης, επίκουρος καθηγητής Παιδοψυχιατρικής της Ιατρικής Σχολής του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων, και η κ. ΄Αννα Σαραλιώτη, Κοινωνική Λειτουργός, απάντησαν σε ερωτήσεις και προβληματισμούς γονέων και εκπαιδευτικών συνδράμοντας έτσι στη βελτίωση των σχέσεων μεταξύ εφήβων - γονέων / εκπαιδευτικών και στην άμβλυνση των αντιθέσεων και των συγκρούσεων μεταξύ τους.

Η εκδήλωση συνδιοργανώθηκε με το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας , ενώ το συντονισμό είχαν οι εκπαιδευτικοί : Βρακά Γεωργία, Γιαννούλα Αικατερίνη, Διαμαντή Αννέτα, Ζιώγα Σταυρούλα, Μπίσα Ευγενία και Μπόσμη Μαρία.