episkecitourkoi

Σήμερα Δευτέρα 15-4-2024 υποδεχτήκαμε στο σχολείο μας 5 συναδέλφους από την Τουρκία στο πλαίσιο του Ευρωπαϊκού Προγράμματος κινητικότητας Job-shadowing Εκπαιδευτικών Erasmus + School Education Accreditation Project of Isparta National Directorate of Education που υλοποιείται σε συνεργασία με την Περιφερειακή Διεύθυνση Εκπαίδευσης Ηπείρου. Η φιλοξενία των Τούρκων συναδέλφων μας στο σχολείο θα διαρκέσει μέχρι 19-4-2024 και κατά τη διάρκεια της εβδομάδας θα παρακολουθήσουν μαθήματα σε τμήματα των εκπαιδευτικών του σχολείου. Θα ανταλλάξουμε απόψεις, τεχνικές διδασκαλίας και θα προβληματιστούμε πάνω σε κοινά ζητήματα που αντιμετωπίζουμε και αφορούν το χώρο της εκπαίδευσης. Παράλληλα τρέχει και αυτή την εβδομάδα το πρόγραμμα φιλοξενίας των Πολωνών μαθητών που συνεργάζονται αρμονικά με τους δικούς μας μαθητές παρακολουθώντας μαθήματα, Βιολογίας, Πληροφορικής, Μαθηματικών, Φυσικής Αγωγής. Φυσικά έπεται και συνέχεια!!!!