Επίσκεψη στο Γυμνάσιο Δολιανών στα πλαίσια του πολιτιστικού προγράμματός «Η τεχνολογία στα μονοπάτια της παράδοσης».

arxiki1doliana arxiki2doliana

Σήμερα 8 Μαρτίου 2024, μαθητές και εκπαιδευτικοί ζήσαμε μια ξεχωριστή, πολύ ευχάριστη εμπειρία. Συγκεκριμένα, επισκεφθήκαμε το Γυμνάσιο Δολιανών, με το οποίο συνεργαζόμαστε στο πλαίσιο υλοποίησης του πολιτιστικού προγράμματός μας «Η τεχνολογία στα μονοπάτια της παράδοσης». Εκεί είχαμε την ευκαιρία να γνωρίσουμε μαθητές που ανήκουν σε ένα διαφορετικό σχολικό περιβάλλον από το δικό μας, να χορέψουμε, να τραγουδήσουμε, να παίξουμε, να συζητήσουμε, να ανταλλάξουμε εμπειρίες και εν τέλει να κάνουμε καινούργιους φίλους.

Τελικά, το σχολείο μπορεί να μας φέρνει πιο κοντά, να μας μαθαίνει κι άλλα πράγματα εκτός από τα μαθήματα και να μας κάνει χαρούμενους. Κι αν αναρωτιέστε αν ασχοληθήκαμε και πάλι με τα κινητά μας, σας λέμε «ΝΑΙ», αλλά μόνο για να βγάλουμε φωτογραφίες και να τραβήξουμε βίντεο, για να κρατήσουμε ζωντανά στη μνήμη μας όλα όσα ζήσαμε.

Ευχαριστούμε το Δ/ντή του Γυμνασίου Δολιανών, κ. Γάκιο Ξενοφώντα, τη Μαθηματικό κ. Καρενά Κατερίνα, υπεύθυνη της δράσης και ψυχή του όλου εγχειρήματος, τους εκπαιδευτικούς κ. Τούλη Θωμά και κ. Κέλλη Αντώνη, που βοήθησαν ο καθένας με τον τρόπο του στη διοργάνωση της δράσης, και βέβαια όλους τους εκπαιδευτικούς και τους μαθητές του Γυμνασίου Δολιανών για τη φιλοξενία.

Ευχαριστούμε τους μαθητές του Γυμνασίου Δολιανών για την υπέροχη κάρτα που κατασκεύασαν και μας χάρισαν.

Ευχαριστούμε και την κ. Καρενά Κατερίνα για τα πολύ όμορφα δώρα που χάρισε σε όλους τους μαθητές μας.

Υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί για το 1ο Γυμνάσιο Ιωαννίνων:

Γιαννούλα Κατερίνα, Διαμαντή Αννέτα και Μπίσα Ευγενία.

Για να δείτε φωτογραφίες πατήστε εδώ.