Δωρεά περιοδικών πινάκων για το μάθημα της Χημείας-2023

331038315 2738625359602235 4227581522889100359 n

Εκ μέρους του Συλλόγου Διδασκόντων και των μαθητών του 1ου Γυμνασίου Ιωαννίνων θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε θερμά τον εξαιρετικό συνάδελφο Μανώλη Κουλιφέτη (χημικό- συγγραφέα) για την δωρεά και αποστολή των Περιοδικών Πινάκων για το μάθημα της Χημείας.
Οι Περιοδικοί Πίνακες σε μέγεθος Α4 παραδόθηκαν σε όλους του μαθητές της Γ’ τάξης ενώ οι τρεις μεγαλύτεροι σε μέγεθος θα τοποθετηθούν στο εργαστήριο και σε δύο τμήματα της Γ’ Γυμνασίου.
Η ποιότητα και τα χαρούμενα χρώματα των Πινάκων τράβηξαν από την πρώτη στιγμή την προσοχή και το ενδιαφέρον των μαθητών γεγονός που θα διευκολύνει την διαδικασία και την κατανόηση του συγκεκριμένου μαθήματος στην Χημεία.
Πρόκειται για μια αξιέπαινη πρωτοβουλία η οποία αποτελεί παράδειγμα προς μίμηση!!!
Υ.Γ.: Την πρωτοβουλία για την προμήθεια των Πινάκων ανέλαβε ο καθηγητής του μαθήματος της Χημείας, κ. Μάντζαρης Μιχαήλ.