Συμμετοχή των μαθητών της Γ’ Γυμνασίου στην παρουσίαση των σχολών του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων στην Αίθουσα του ΓΑΚ-Ιστορικού Αρχείου Ηπείρου

panepistimio2024

Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων ...ετών 60!!Εκδήλωση παρουσίασης των Σχολών και των Τμημάτων

Την Πέμπτη 16 Μαΐου 2024 οι μαθητές της Γ' Γυμνασίου παραβρέθηκαν στην εκδήλωση που διοργάνωσε το Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων στην εκδήλωση παρουσίασης των έντεκα Σχολών και των είκοσι τριών Τμημάτων του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων, από τους Κοσμήτορες των Σχολών και τους Προέδρους των Τμημάτων αντίστοιχα. Οι μαθητές είχαν την ευκαιρία να γνωρίσουν τα επιστημονικά πεδία, για τα οποία ενδιαφέρονται, τα μαθήματα αλλά και τις προοπτικές τους, με την βοήθεια των καθηγητών και των φοιτητών που θα συμμετείχαν  στην εκδήλωση.