Επίσκεψη στο 1ο Γυμνάσιο Ιωαννίνων για Παρουσίαση της Πρότασης της Δημοτικής Αρχής για τον Ψηφιακό Μετασχηματισμό της πόλης μας σε Έξυπνη Πόλη.

babbas

Την Πέμπτη 12-5-2022 επισκέφθηκαν το σχολείο μας ο Αντιδήμαρχος Οικονομικών και Ψηφιακής Διακυβέρνησης κ Φώτιος Βάββας και ο Αντιδήμαρχος Παιδείας κ Ιωάννης Αϊβατιδης και παρουσίασαν την πρόταση  της Δημοτικής Αρχής για τον Ψηφιακό Μετασχηματισμό της πόλης μας σε Έξυπνη Πόλη σε μαθητές και εκπαιδευτικούς του σχολείου μας.
Ο κ Βάββας ανέβασε στο διαδίκτυο την εξής ανακοίνωση: "Ευχαριστούμε τον Διευθυντή του 1ο Γυμνάσιο Ιωαννίνων - Ζωσιμαία Σχολή Γιώργος Πλεύρης, την καθηγήτρια πληροφορικής και εξαίρετη φίλη Fotini Tsiami, τις καθηγήτριες Αλεξάνδρα Παππά, Αννέτα Διαμαντή, Κλεονίκη Κάτσενου και Μαρία Μποσμπή και κυρίως τους μαθητές της Γ' Γυμνασίου για την ευκαιρία που μας έδωσαν να παρουσιάσουμε τις Έξυπνες δράσεις και το Στρατηγικό πλάνο για τη μετατροπή της πόλης των Ιωαννίνων σε «Έξυπνη Πόλη» E-Ioannina Epirus!
Οι μαθητές μας, οι αυριανοί ενήλικες πολίτες μας, έδειξαν ιδιαίτερο ενδιαφέρον για τις δράσεις "Έξυπνης Πόλης" του Δήμου μας και μαζί με τον Αντιδήμαρχο Παιδείας Ιωάννης Αϊβατίδης Κωνσταντίνου περιγράψαμε τον οδικό χάρτη ψηφιακού μετασχηματισμού της πόλης μας!"
Για να δείτε φωτογραφίες πατήστε εδώ.