Αργυρό Μετάλλιο στην 24η Διεθνή Βαλκανική Μαθηματική Ολυμπιάδα Νέων Τζαχρήστας Γιώργος.

tzaxristas3

Βρισκόμαστε στην εξαιρετικά ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσουμε ότι ο μαθητής μας Γεώργιος Τζαχρήστας κέρδισε το Αργυρό Μετάλλιο στην 24η Διεθνή Βαλκανική Μαθηματική Ολυμπιάδα Νέων (24th Junior Balkan Mathematical Olympiad) JBMO 2020!!! http://www.hms.gr/24jbmo2020/index.html
Πρόκειται για μια μεγάλη διάκριση για τον ίδιο, την οικογένειά του καθώς και για το 1ο Γυμνάσιο Ιωαννίνων δεδομένου ότι είναι μαθητής μας καθώς είναι η πρώτη φορά που μαθητής του νομού μας κατακτά Διεθνές Μετάλλιο Μαθηματικών.
Το 1ο Γυμνάσιο Ιωαννίνων συγχαίρει τον ίδιο, την οικογένειά του καθώς επίσης τους εκπαιδευτικούς του και ιδιαίτερα την καθηγήτρια των μαθηματικών κυρία Γεωργία Βρακά που τον βοήθησαν.
Του ευχόμαστε καλή συνέχεια και είμαστε σίγουροι ότι θα συνεχίσει να πετυχαίνει τους στόχους του.
Θερμά συγχαρητήρια!!!